Setkání s Tai ji

Hlavním zaměřením bude zavnímat sama sebe, uvolnit napětí v těle, zklidnit mysl a rozproudit energii v těle.

Pod Tai ji se schovává nepřeberné množství sestav a stylů. Zde se budeme cvičit základní sestavu rodiny Yang : 88 forem  Yang Cheng-fu - zhruba 20 minutová sestava, jež byla kompilována hlavně kvůli zdravotním účinkům.

Tai ji (Tai či, Tai ji-Quan, Tai či-čchuan) je původní čínské umění vytvořené taostickými mnichy. Prolíná se v něm dynamická meditace a čchi kung. Působí současně na všechny složky bytosti - fyzickou, mentální i spirituální.  Taiji patří mezi takzvaná "vnitřní umění“.

Jednoduchá definice vysvětlující, co je to tai ji, je prakticky nemožná. Jako bojové umění tvoří systém různých technik a znalostí o lidském těle, o jeho energetickém systému. Jako zdravotní cvičení má tai ji ohromné léčebné i preventivní účinky - na tělo samotné (využívá se zde pomalých kruhových pohybů zvyšujících pružnost, snižujících napětí), působí i na úrovni mentální a spirituální (cvičení funguje jako dynamická meditace).

Dále se budeme hodně času věnovat Čchi kungu.
Čchi kung (Qi gong) neboli "umění práce s energií". Slouží k aktivaci energie, harmonizaci systému, k léčení, k rozvoji vnímání a citlivosti. Formy  mohou být statické i dynamické a je jich celá řada. Například Osm kusů brokátu,  Otevírání bran, Orgánová sestava a mnohé další.

Pomocí těchto cvičení lze zlepšit také vaše schopnosti v Tai ji.  Traduje se, že čchi kung je motor pro Tai ji.

Vnitřní umění (taiji, sing-i, pakua) se soustředí na rozvoj čchi, umožňují člověku pracovat s energiemi těla - pomocí mysli ovládat tok energie v těle. S tím souvisí např. velmi odlišná práce se svaly. Zatímco klasickým posilovacím cvičením (u nás v Evropě) dochází ke kontrakcím svalů (které zabraňují volnému proudění čchi), zde se naopak pracuje s uvolněním svalů a "uvolněnou" sílou, která pak může být daleko efektivnější. Pravidelným cvičením vaše tělo i mysl funkčně omládne a výrazně se zmírní pocit napětí.

Vzhledem k tomu, že se jedná soubor cviku na sebe navazující je tedy vhodné chodit pravidelně. Na druhou stranu, když občas někdo nebude moci přijít, tak se nic neděje, pokaždé se opakuje a projíždí co se cvičilo.

Cvičení začíná od září :

úterý: 18:30 až 20:00

Cena:
10 lekcí  za 1 000 Kč
Samostatná lekce 130 Kč

Provázet světem Tai ji Vás bude Petr Kulhavý.

Přihlášky a informace na: [email protected], 728 490 577

Žák pardubické školy Tai ji, kterou vede Jan Pletánek.

Místo konání
Studio SUṆYÉ
Rokycanova 114
Vysoké Mýto
Severovýchod

SU

Studio SUṆYÉ
Rokycanova 114,
1. patro
Vysoké Mýto
556 01
SUṆYÉ
Zásady ochrany osobních údajů

KONTAKT

Ing. Hanka Vítková
Certifikovaný lektor Kundalini jógy
E-mail: [email protected]
Tel: 603 342 345

IČO: 04295391
Číslo účtu: 670100-2213413473/6210

WEBOVÉ STRÁNKY

krejzy.eu