Vodnářská sádhana

Toto setkání v brzkých ranních hodinách, v tzv. době nektaru, kdy je energie na zemi nejprůzračnější, je jógovou praxí zahrnující fyzické cvičení a zpěv manter. Je vzácnou příležitostí praktikovat v širším společenství podobně směřujících lidí. Jste srdečně zváni.

Ve studiu Sunyé pořádáme ranní sádhany nepravidelně, obvykle v sobotu od 6.00 do 8.30 hod. Jsou uvedeny v rozvrhu.

Nejbližší termíny ve studiu Sunyé:
– brzy vypíšeme 🙂

Přijďte! Rezervace předem není třeba.

Seznam dalších míst v České republice, kde se pořádají vodnářské sádhany naleznete zde.

Účinky

Vodnářská sádhana nás fyzicky i energeticky ladí na přechod z věku Ryb do věku Vodnáře. Ke změně věků došlo v roce 2012. Tuto astrologickou či globální změnu každý vnímáme kolem sebe na úrovni světového dění i v osobních životech.

Věk Ryb byl pod navládou hierarchie a moci v rukou exkluzivních skupin či jednotlivců; základní postoj člověka se dal shrnout do větičky: „Věřím.“ Věk Vodnáře se odvíjí ve znamení spolupráce, společenství a všeobecné dostupnosti informací. Víra byla nahrazena sebe-vědomým „Vím.“

Slovo sádhana znamená pravidelnou (osobní) praxi. Vodnářská sádhana probíhá v kundaliníjógových komunitách po celém světě a všude má stejnou strukturu. Společná, skupinová sádhana rozvíjí vědomí a násobí účinky meditace.

Yogi Bhajan ustavil formu vodnářské sádhany v roce 1992, abychom se mohli připravit na přechod věků a prospívat i v nově se rodícím prostředí. Budeme potřebovat intuici, fyzickou i psychickou výdrž, vědomí sebe sama a novou hloubku duchovního prožitku, který dokáže pojmout naši identitu tváří v tvář globálním změnám, neúnavné konkurenci, informačnímu přetížení a ekologickým a environmentálním problémům.

Struktura vodnářské sádhany

6.00 – 6.30 Četba duchovní básně Džapdží sáhib
6.30 – 7.30 Fyzické cvičení (krija) a relaxace
7.30 – 8.30 Meditace: zpěv manter

Mantry

Dlouhé ek ong kár (7 min.)
Vá jantý (7 min.)
Múl mantra (7 min.)
Sat siri, siri akál (7 min.)
Rakhe rakhan har (7 min.)
Vahe guru, vahe džíó (22 min.)
Gurú gurú vahe gurú (7 min.)

***

Na základě původního článku text připravila Veronika Damanpreet Kaur Šilarová.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *